top of page

טיפולים בקליניקה

טיפול פסיכולוגי דיאדי לגיל הרך משולב הדרכת הורים

מיועד לפעוטות מגיל לידה ועד גיל 6, בשיתוף ההורים

מיועד להורים ופעוטות מגיל לידה עד גיל 5.
הורות היא התפקיד הכי מורכב אך גם הכי מדהים ומספק בחיינו. עם זאת השנים הראשונות לחיים, בעידן בו אנו חיים, מכילות אתגרים מורכבים עבור ההורים, אשר לעיתים הופכים לקושי משמעותי. טיפול במקור הקושי אצל הילד.ה, או בין הילד.ה וההורים, הופך את ההורים והילדים למאושרים יותר, לחוד וביחד.

פעמים רבות אני רואה כיצד פתרון מוצלח של הקושי שהיה,  מאפשר להורים להבין טוב יותר את ילדיהם ולגדל אותו.ה בקלות ובשימחה וכך לקחת את ההבנות החדשות להמשך החיים.

מוזמנים לפנות להתייעצות חד פעמית או לפגישות טיפול ממוקד בגיל הרך כשאתם פוגשים קושי סביב אכילה, שינה, גמילה,  קושי להרגיע, התפרצויות זעם, קושי סביב הדיבור והשפה, קושי ומריבות בין אחים, קושי בהסתגלות לגן  ועוד.

שימו לב: פעמים רבות יש קשר סמוי בין האתגרים השונים. לדוגמה: עיכוב בדיבור נובע לעיתים מקושי רגשי; בכי מרובה  קשור לקשיי ויסות מלידה, ואלה יוצרים קושי בשינה; התפרצויות וחוסר שקט יכולות להיות קשורות לקושי באכילה ועוד.

מיקוד נכון בתוך הטיפול ופתרון הקשיים מאפשר לכם ההורים להעניק לילדכם דחיפה התפתחותית מצוינת.


אופי הטיפול: הטיפול בגיל הרך מבוסס על טיפול במשחק עם הפעוט.ה ויצירה (play therapy), בשיתוף ההורים. לעיתים יש צורך גם בהדרכת הורים בפגישה נפרדת.

מידע נוסף
טיפול פסיכולוגי דיאדי לגיל הרך משולב הדרכת הורים

טיפול פסיכולוגי לילדים משולב הדרכת הורים

מתאים לילדים בגילאי 6-12.

הורות היא התפקיד הכי מורכב אך גם הכי מדהים ומספק בחיינו.

במאה ה-21, כאשר קיימות שלל גישות לגידול ילדים, וילדים בעצמם חשופים לשלל סביבות מדיה, הדרך לגידול ילדים והורים מאושרים – מאתגרת מאד.


במצבים בהם מופיע קושי אצל הילד.ה, או בין הילד.ה להוריו – מומלץ להגיע להתייעצות ולמצוא את הפתרון הטוב והקצר ביותר. הטיפול מאפשר שינוי וצמיחה של הילד.ה וההורים ומאפשר הנאה והתפתחות טובה עבור כולם.


הטיפול בילדים ממוקד בפתרון הקושי שעלה משלב הדרכת הורים במקביל לטיפול בילד.ה ולעיתים גם התערבויות משפחתיות (כולל אח.ים, אח.יות, גורמי חינוך נוספים שחיים בבית ועוד).


בטיפול בילדים אני משלבת מגוון שיטות: הטיפול מבוסס על טיפול במשחק (Play therapy) בהתאמה לגיל ושימוש ביצירה בחומרים שונים;. בנוסף, אני משלבת טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (  CBT) ומשימות לביצוע בין הפגישות, וכן  גישה נרטיבית הפועלת באמצעות סיפורים מעצבי חיים.


מוזמנים לפנות בכל בעיה של  פחדים וחרדות דוגמת פחד מוגזם מחושך, פחד לצאת מהבית,  בכי קיצוני כשההורים יוצאים מהבית , פחדי פרידה בגיל מאוחר מהצפוי, פחד וחרדה ללכת לגן או לבית הספר, קושי ליצור קשרים חברתיים, בדידות או חרדה חברתית ,  קשיים רגשיים דוגמת דכאון, הסתגרויות או  חוסר תפקוד.


אירועים משבריים דוגמת אובדן בן משפחה, גירושין, נישואין בפרק ב' של ההורים ועוד – יכולים גם הם לייצר קשיים רבים אצל ילדים והוריהם, וגם כאן ניתן לפתור את הקשיים ולאפשר חיים טובים ומשותפים.

אירועים טראומטיים (הכוללים סכנה לחיים או אירועים קיצוניים) עלולים לייצר הפרעה בהתנהגות ותגובה פוסט טראומטית אצל ילדים. במקרים כאלה – כדאי לפנות בהקדם האפשרי, כדי להקל את התגובות הראשוניות ולמנוע התבססות של הפרעה קיצונית יותר.

הטיפול ממוקד מטרה, כך שקצב הטיפול תלוי בקצב השינוי. ניתן גם להגדיר מספר פגישות מראש.

מידע נוסף
טיפול פסיכולוגי לילדים משולב הדרכת הורים

טיפול פסיכולוגי לבני נוער

מיועד לגילאי 11-21

תקופת ההתבגרות מאופיינת בסערה הורמונלית ורגשית היוצרת תחושות מורכבות ואף קיצוניות, בקרב המתבגרים.ות.

כתוצאה מכך, גם הקשר בין המתבגרים.ות להוריהם הופך מורכב ומאתגר. 


קשיים שלא יטופלו בגיל הזה עלולים להפוך לבעיות מורכבות הרבה יותר בהמשך ההתפתחות. טיפול ממוקד ופתרון הקושי בתקופה זו, מאפשר הקלה מהירה והזדמנות להתפתחות חדשה וטובה.


מוזמנים לפנות כאשר מופיע או מתבלט  קושי בביטחון עצמי, קושי לתפקד בלימודים, התנהגות אובססיבית, מחשבות טורדניות, אתגר במעבר מחטיבת הביניים לתיכון, קושי בקשרים חברתיים, דחייה חברתית, חרדה חברתית, הפרעות אכילה, השמנה, קושי בדימוי עצמי, קושי בדימוי גוף, הכנה למצבי משבר ולפני צבא ועוד.


בגיל זה לרוב אציע טיפול קצר מועד סביב נושא ספציפי על מנת לשמור על הדימוי העצמי הרגיש,  לעודד חיזוק העצמאות ולהימנע מיצירת  תלות בטיפול, במקביל להדרכת הורים לפי הצורך.

מידע נוסף
טיפול פסיכולוגי לבני נוער

טיפול פסיכולוגי למבוגרים

מיועד לגילאי 20-120

החוויה בטיפול פסיכולוגי היא של מפגש מכיל, מול עיניים מאירות ולב מרגיש, שמאפשר לך לפגוש את כל החלקים שלך ולקבל אותם; לפתוח ערוץ חדש של הבנה לגבי מה מניע אותך, מה גורם לך לפעול ומהי אותה הרגשה אליה את.ה חותרים.

המרחב הטיפולי אותו אני יוצרת מאפשר לך לנוע במרחבי הנפש לפינות לא מוכרות, לשחרר דפוסי חשיבה מגבילים, לבטל תבניות אוטומטיות מיותרות, להיפתח להבנות חדשות ולהגיע למהות פנימית מדויקת ונכונה לך.

מוזמנים לפנות בנושאים של  משברי חיים, נישואין, גירושין, גידול הילדים, חיפוש עצמי, קושי סביב  נסיעות ארוכות לחו"ל או חזרה מהן, אובדן, מצבי חרדה ותחושות של דיכאון.

אצל מבוגרים צעירים וגם בהמשך החיים, לעיתים קיים קושי במציאת כיוון תעסוקתי, שאלות סביב קריירה, איזון עבודה מול משפחה, קושי במציאת יעוד או חוסר בהגשמה עצמית, רצון לממש פוטנציאל או לשנות עיסוק, קושי לבצע שינויים, התבגרות מאוחרת, קושי עם זוגיות והתחייבות, חיפוש אושר, ועוד.

ממליצה להגיע לפגישת התייעצות לגבי טיפול,  ולא לדחות,  על מנת לחוות הקלה, ריפוי והתפתחות משמעותית אישית.

מידע נוסף
טיפול פסיכולוגי למבוגרים

טיפול פסיכולוגי לנשים במעברי החיים

נשים בכל הגילאים

נשים בכל הגילאים עוברות תהליכים מאד משמעותיים. חלקם מאתגרים או יוצרים קושי מורכב.

בטיפול ניתן לפתור את הקושי ולשנות באופן דרמטי את תחושת ההגשמה העצמית.

ניתן להגיע להתייעצות חד פעמית, או לטיפול קצר טווח או לטיפול ארוך טווח..

מוזמנות לפנות סביב כל התהליכים לפני לידה ואחריה, וכאשר קיים חשש לדיכאון אחרי לידה;

איזון  בין קריירה ומשפחה הוא תחום נוסף אשר יכול להעיק בתקופות שונות.  נושאים של גידול ילדים בצד התפתחות אישית, פיתוח ביטחון עצמי, מציאת יעוד בתקופות שונות בחיים ופיתוח מודעות אישית.

מידע נוסף
טיפול פסיכולוגי לנשים במעברי החיים

טיפול בהפרעה פוסט טראומטית לילדים, נוער ומבוגרים

מיועדת לטיפול בילדים, בני נוער או מבוגרים אשר עברו אירוע טראומטי, יחיד או מתמשך, ונפגעו ממנו נפשית.

אירועים טראומטיים, הכוללים סכנה לחיים, דוגמת תאונת דרכים, מחלה קשה, חשיפה לאירוע טרור, חשיפה לאירועי חירום וכו' עלולים ליצור שבר נפשי וקושי עצום לחזור לשיגרה. במצבים כאלה נראה תחושות קשות של עצב, בלבול, חרדה ואף כעס ותוקפנות. כאשר הזעזוע הנפשי עמוק, אנו מתקשים לחזור ולחוש  ביטחון בעולם וביטחון בעצמנו. גם מערכות היחסים שלנו נפגעות, לעיתים באופן אנוש.

לכן, לאחר אירועים טראומטיים מומלץ להגיע לטיפול, על מנת לשחרר את החוויות הקשות, להקל על הסבל שנגרם ולשקם את מערכות היחסים.

אופי הטיפול מותאם לגיל בו נחווה האירוע. אני משלבת שיטות של חשיפה הדרגתית, הקלת התסמינים, הפחתה הדרגתית של החרדה ושיקום מערכות היחסים.

מידע נוסף
טיפול בהפרעה פוסט טראומטית לילדים, נוער ומבוגרים

פסיכותרפית גוף-נפש בשילוב נשימה מעגלית מודעת ומיינדפולנס

מיועדת לבני נוער ומבוגרים הרוצים לפתח מודעות טובה ובריאה למערכת היחסים הדו צדדית בין הגוף והנפש.

הגוף והנפש מכילים שניהם את כל החוויות שאנו חווים, מתחילת החיים. חלק מהחוויות הופכות לא מודעות באופן נפשי אך "נרשמות" באופן לא מודע ברמה הגופנית, וניתן לזהות אותן גם בדפוסי הנשימה האוטומטיים שלנו. דפוסי הנשימה דומים מאד לדפוסי החשיבה, ומכילים כעבות, צמצום והתאמות לא מודעות שאנו עושים במהלך חיינו, על פי החוויות שאנו עוברים. שחרור דפוסי הנשימה – מאפשר גם תחושת מרחב פנימי, חופש מחשבה, שמחה והנאה בחיים.

מיינדפולנס - Mindfulness - הינה גישה עתיקה המגיעה מהמזרח הרחוק, אשר קיבלה חיזוק גם ממדעי המוח. היא מאפשרת לתרגל ניהול של המחשבות המודעות, מיקוד הריכוז והתמקדות בחוויה של נוכחות בהווה – ובכך משחררת מדאגות מיותרות, מאפשרת איזון פנימי ולמידה של טכניקות אישיות להרגעה עצמית.

השילוב בין תרגול של נשימה מודעת מעגלית, תרגול של מיינדפולנס והבנה דינמית מאפשר לי להציע גישה טיפולית הוליסטית, המתאימה למי שמעדיף טיפול גוף-נפש מאזן.

מידע נוסף
פסיכותרפית גוף-נפש בשילוב נשימה מעגלית מודעת ומיינדפולנס
bottom of page