4 – מה הקשר בין דייג מסרי לנקה למשבר הקורונה ולישראלים?

בתקופה המאתגרת בה אנו נמצאים, חשוב שנלמד איך לחזק את עצמנו על בסיס ידע בדוק. הנה עוד כיוון טוב לחיזוק ההתמודדות שלנו עם לחצים ומשברים.

ב2005 נסעתי במשלחת בינלאומית לטפל בנפגעי הצונאמי בסרי לנקה, כחודש אחרי האסון הנוראי שהתרחש בדרום מזרח אסיה. האנשים היו במחנות, איבדו קרובים רבים, ולרובם לא נשאר יותר מאשר הבגדים שעל גופם.

במפגשים איתם התפתחו שיחות מדהימות על מה יעזור להם והתעניינתי אילו דברים הם המציאו כדי להחזיק מעמד בתקופה כל כך קשה בחייהם. אחד הדייגים שישב בשקט בצד חיכה עד שכולם סיימו לדבר (ועד שהמתורגמן סיים לתרגם) וסיפר לי שכשהוא יוצא לים, כל יום נראה קצת אחרת. עכשיו כשהוא לא יכול לצאת לדוג והוא מתגעגע מאד (הממשלה אסרה על הדייגים במשך כמה חודשים לחזור לים מחשש לצונאמי נוסף), כדי להישאר חזק הוא עושה כל יום משהו - קצת אחרת!

אסטרטגיה פשוטה אך מאד חכמה!

למעשה - האסטרטגיה שלו מתאימה לכולנו - כי כשאנחנו עושים משהו שאנחנו מכירים - רק קצת אחרת - באופן שחדש לנו - המוח שלנו מתעורר ומפריש הורמונים של הנאה!!! אם כך, בתקופת משבר מתמשך – כדאי כל יום לעשות משהו קצת אחרת! מה שעושה לנו טוב - א ב ל קצת אחרת! בקטנה...:

יש לך מסלול קבוע להליכה? שנה קצת את המסלול

בדרך כלל הולכים מהר? נסו ריצה קלה לכמה רגעים.. המתבגרים מסתובבים עם הטלפון? הצטרפו אליהם לריקוד טיק טוק קצר וצלמו אתכם יש לכם יותר זמן עם הילדים? נסו תרגילי נשימה מצחיקים עם הילדים.. יש זמן קבוע לארוחת הערב? איכלו צהריים דווקא ב6 :)


הנפש שלנו זקוקה לשילוב בין שיגרה וקביעות לבין גיוון !!!

בתקופות שאין בהן גיוון חיצוני בגלל מגבלות וסגרים, עשו זאת בעצמכם!!!

צילום : תאיר מלכא

10 צפיות0 תגובות